MIS & Wireless LAN Basic

Laserový snímač
I/O rozhraní
Kaskádní spojení
Technologie (akumulátorové) baterie
Rozhraní IrDA
Čitelné čárové kódy
Paměť F-ROM (Flash ROM)
Kategorie IP ochrany
Odolnost proti pádu
Dotekový displej
Barevný displej HAST (Hyper amorfní silikonový barevný displej TFT)
Řízení výkonu

Laserový snímač
Rychlost záznamu snímacího modulu je rozhodující pro vysokorychlostní, spolehlivou identifikaci čárového kódu. Snímače s kapacitou 100 snímků za vteřinu jsou pro terminály CASIO MDA standardní. Ať jsou používány pro kontaktní nebo bezkontaktní snímání, pracují s důslednou přesností. Díky vynikajícímu výkonu laserových snímačů, které CASIO instaluje, dokonce i relativně slabé nebo nedokonalé čárové kódy nebo ty, které jsou umístěny na nerovnoměrných rozhraních, (pod rozhraními pokrytými fólií nebo pod prohnutými) žádné problémy normálně nezpůsobují.

I/O rozhraní
I/O rozhraní slouží k přenosu dat z terminálu do PC nebo sítě (LAN, I/O rozhraní). I/O rozhraní také umožňuje přenos programu do terminálu. CASIO poskytuje spolehlivé přenosové protokoly dat pro oba účely. Pro zamezení zásuvným spojům, které mají sklon k vzájemnému ovlivňování, jsou I/O rozhraní a terminál vybaveny speciálním infračerveným rozhraním. Kromě toho může I/O rozhraní zabezpečit nabíjení jakýchkoli baterií, které jsou nainstalovány.

Kaskádní spojení
Jestliže není možné nebo žádoucí poskytnout PC pro každý terminál, mohou být propojena I/O rozhraní, která patří k terminálům. To umožňuje spojit 8 nebo 16 I/O rozhraní do sériových zapojení. Použitím až 7 hlavních paralelních I/O rozhraní, může být celkem 56 (satelitních) I/O rozhraní spojeno s jediným PC. Kabel může obsáhnout cokoli do délky 1000 m, čímž umožňuje bezproblémové vybavení ještě rozsáhlejších oblastí. Inteligentní ovládání spolehlivě řídí přenos dat ze samostatných I/O rozhraní do PC.

Technologie (akumulátorové) baterie
Špičková kvalita (akumulátorových) baterií dodávaných CASIO zajišťuje maximální výkon a životnost spolu se svými kompaktními rozměry. Je zásadou, že jen Lithio-Iontové baterie, které neprojevují účinek paměti běžných baterií Ni-Cd nebo Ni-Mh, jsou dobíjeny. Malá baterie nebo baterie střední velikosti, která patří k EG-800, je zvláštní součástka. Tyto akumulátorové baterie jsou vyráběny s použitím nejnovější Li-polymerové technologie a jsou přizpůsobeny tvaru tělesa přístroje. Tyto baterie také nedovolují účinnost paměti.

Rozhraní IrDA
Toto infračervené rozhraní může přenášet rychle a snadno data do terminálu nebo z terminálu, nebo nařídit tiskárnu, což je nespornou výhodou například pro mobilní převody. Všechny terminály CASIO jsou vybaveny rozhraním IrDA tohoto druhu jako standardní součástí, aby se vyvarovaly nespolehlivých kabelových připojení. Přenosový protokol dat pro toto rozhraní je standardizovaný, aby jiné druhy přístrojů také mohly se sebou navzájem komunikovat. Rychlost přenosu je až 115.2 kbps.

Čitelné čárové kódy
Snímače terminálů CASIO MDA mohou v zásadě číst běžné standardní čárové kódy na trhu až do rozlišení 0,15mm s možností předvolby prostřednictvím aplikace (viz.“laserový snímač“).

Paměť F-ROM (Flash ROM)
Je to paměťové médium, které může zálohovat uložená data bez potřeby zdroje energie. Tím předchází ztrátě dat, například když si uživatel nevšimne varování na baterii a současně selže nouzová dodávka proudu. Jestliže je zařízení vsazeno do paměti přístroje F-ROM, není nutné se znovu v případě výpadku elektrického proudu zapojovat. Karty CompactFlash nebo PCMCIA, které mohou být vloženy v několika zařízeních, jsou ideálním mobilním nosičem. Všechny terminály CASIO jsou vybaveny pamětí F-ROM jako standardní součástí.

Kategorie IP ochrany
Systém klasifikace jednotlivých informací pro ochranná opatření k ochraně proti škodlivým vlivům způsobených pevnými cizími tělesy nebo propustností vody. Všechny terminály CASIO (s výjimkou PA-2400) jsou chráněny proti stříkající vodě v souladu s IPX2.

Odolnost proti pádu
Pokud se používá v drsném obchodním nebo průmyslovém prostředí, forma ochrany proti mechanickému poškození je nanejvýše důležitá.. Z tohoto důvodu všechny terminály CASIO podstupují přísné testy, aby mohly zaručit, že dokáží čelit požadavkům každodenních pracovních postupů. Důležité hodnoty pro příslušné terminály najdete v „Technických datech“.

Dotekový displej
Displeje citlivé na dotek se používají jak pro vstup šifer, tak i pro vstup dat. Výhodou je jednoduché ovládání přístroje.

Barevný displej HAST (Hyper amorfní silikonový barevný displej TFT)
CASIO zkonstruoval tento displej s obrazovými body 320x240, až do 65,526 barev a výjimečně velkého jasu, aby informace zobrazena na obrazovce mohla být rychle a snadno identifikována, dokonce i za nepříznivých podmínek jako je jasné sluneční světlo nebo tma.

Řízení výkonu
Pro zabezpečení optimálního využití zdroje energie, jsou CASIO MDA vybaveny vlastností Řízení výkonu, který řídí délku doby osvětlení pozadí nebo se automaticky vypne, pokud tam po nějakou dobu nebyla vyvíjena žádná aktivita. Kromě toho může být vydáno upozornění a zařízení může být vypnuto, pokud napájení baterie klesá pod určitý stupeň. Řízení výkonu také kontroluje zálohovou baterii terminálů CASIO, aby zamezilo ztrátě informací.